Osmangazi Mahallesi Koruluk Sokak No: 20/1 Sancaktepe - İSTANBUL
+90 555 073 88 87 info@bizimilaclama.com.tr      

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon işlemi gözle görülmeyen mikroorganizmaların yaşadığımız ve kullanmakta olduğumuz alanlarda etkisiz hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon işlemi sık kullanılan yaşam alanlarında veya hayati öneme sahip işlemlerin yapıldığı  yerlerde hayati öneme sahiptir.Çünkü paylaştığımız tüm alanlar sürekli olarak mikrop barındırabilir,özellikle bu durum bir çok insanın ortak paylaşım alanları olursa dezenfektan işlemi yapılmadığı takdirde zararlı mikro organizmalar sağlımızı bozabilir ve ummadığımız sağlık problemleriyle karşı karşıya gelmemize sebep olabilir.

Dezenfeksiyon işlemi nasıl yapılır?
Dezenfeksiyon işlemi termal veya soğuk sisleme cihazları kullanılmak suretiyle konuyla alakalı bilgili,donanımlı ve sağlık bakanlığı işlem uygulama belgesine sahip kurumlar veya personel tarafından uygulanmalıdır. Kullanılacak ürünler sağlık bakanlığı onaylı kimyasal dezenfektan içeren ilaçlar olmalıdır. Uygulama yapan bireyler her türlü kimyasal yan etkiye karşı hazırlıklı olmalı gerektiğinde sağlık personeli doğru bir şekilde bilgilendirilmelidir. Uygulama sonrası işlem yapılan alanı kullanacak bireylere işlemle alakalı doyurucu bilgilendirme yapılmalıdır.

Wikipedia üzerinden dezenfektanlar hakkında bilgi almak için : Wikipedia Dezenfektan

dezenfeksiyon banner 1

Dezenfeksiyon işlemi ne işe yarar ?
Bu durum hayat planlarımızın aksamasına ve sevdiğimiz insanların moral, motivasyon kaybına sebep olabilir.20 yılı aşkın süredir verdiğimiz dezenfeksiyon hizmetleri sonucu edindiğimiz tecrübelere göre asla küçümsenmemesi gereken bir meseledir. Özellikle bazı yaşam alanları ve kurumlar için hayati önem taşır

dezenfeksiyon banner 2

Dezenfeksiyon işlemi nerelere yapılmalıdır?
Dezenfeksiyon işleminin uygulandığı alanlar ağırlıklı olarak sağlık sektörü ve hizmet sektörüdür. Sağlık sektöründe uygulanması hayati öneme sahiptir. Cerrahi müdaheleler esnasında herhangi bir enfeksiyon gelişimi ölümle sonuçlanmaktadır. Bundan dolayı  görülmeyen bu canlıların etkisiz hale getirilmesi önemli bir konudur. Bu kapsam da hastanelerin, tıbbi atık bölümlerinin, ameliyathanelerin, ambülansların, acil müdahele odalarının, morgların dezenfektan ihtiyacı önceliklidir.

Hizmet sektöründe dezenfektan ihtiyacının gerekli olduğu alanlardır. Çünkü yoğun hareketliliğin olduğu bu sektörde mikrop taşınması, yayılması ve bulaştırılması çok hızlı olmaktadır. İnsanların sürekli bulunduğu alanların hijyen ve dezenfektan işlemi yaptırması hizmet verdiği insanların sağlıklarını koruma altına alması açısından çok önemlidir. Bu kapsamda toplu taşıma araçları, yolcu taşıyan uçaklar, nakliye araçları, nakliye gemileri, oteller, okullar, cafeler, restaurantlar, ibadethaneler vb. insanlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanların belirli periyotlarla dezenfeksiyon işlemi yaptırması gerekmektedir.

İstanbul şehrinde 20 yılı aşan tecrübemizle bu alanda hem kurumsal firmalara hem de özel mülklere, konutlara hizmet vermekteyiz. Uygun fiyat – memnuniyet garantisi çerçevesinde tüm ihtiyaçlarınıza çözümler üretmeye hazırız.


 

Dezenfeksiyon hizmeti verilen kurumlar
toplu taşıma araçları dezenfeksiyonu
yolcu uçakları dezenfeksiyonu
nakliye araçları dezenfeksiyonu,
nakliye gemileri dezenfeksiyonu,
otel dezenfeksiyonu
okul dezenfeksiyonu
cafe dezenfeksiyonu
restaurant dezenfeksiyonu
hastane dezenfeksiyonu
ana okulu dezenfeksiyonu
işyeri dezenfeksiyonu
 

Kullanılan materyal gereği, içerisinde bakteri oluşumuna müsait yapı bulunan eşyalardan oluşan yaşam alanlarında, toplu taşıma araçlarında, kamuya açık iç ve dış mekanlarda meydana gelen bakteri oluşumunun önüne, İstanbul dezenfeksiyon firmamızın profesyonel hijyen işlemlerinden ve temizlik hizmetlerinden yararlanarak geçebilirsiniz. Bakteri ve virüsten tamamen arındırılmış, profesyonel açıdan hijyenik hale getirilmiş mekanlarda gönül rahatlığı ile yaşamınızı sürdürmek istiyorsanız siz de deneyimli ekibimizden destek alabilirsiniz.

Dezenfeksiyon kelime anlamıyla; insan sağlığını tehdit eden ve olumsuz etkileyen özelliklere sahip olan mikrop ve bakterilerin uzaklaştırılması veya tamamen ortadan kaldırılması işlemidir. Oldukça geniş bir aralığı tanımlayan dezenfeksiyon kavramı, herkesin bildiği standart temizlik faaliyetlerinden oldukça farklıdır. Çünkü dezenfeksiyon işlemlerinde genellikle bakteri ve mikropların kırılmasını sağlayan çok etkili kimyasallar kullanılmaktadır.

Dezenfeksiyon ve Koronavirüs
Özellikle yaşam alanlarında bulunan eşyaların dokuları gereği mikroplar ve bakteriler tarafından tutulup, bakteri üremesine uygun yapıda olduğu bilinmektedir. Bu eşyaların dokularında derinlemesine gerçekleştirilen temizlik ve hijyen işlemleri kaba tabiri ile dezenfeksiyon olarak adlandırılabilmektedir. Son dönemde toplumsal alanlarda insanların sağlık durumlarını tehdit eden bakteri ve virüs kaynaklı problemlerin giderek yaygınlaşması ile birlikte insanlar, “Dezenfeksiyon nasıl yapılır?” sorusunun yanıtını araştırmaktadır.

Dezenfeksiyon işlemlerinin öncelikle alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü ancak bu sayede hijyen işlemlerinin uygulandığı alanın veya eşyaların gönül rahatlığı ile mikrop ve bakterilerden arındırılmış olduğu söylenebilmektedir. Dezenfeksiyon firmaları arasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran şirketimiz, sahip olduğu birinci sınıf kalitedeki temizlik araç ve gereçlerinin yanı sıra uzman ekibiyle de sektörde öne çıkmayı başarmaktadır.

Tüm dünyada pandemi haline gelen yeni tip koronavirüsü salgını sebebiyle, dezenfeksiyon ile hijyen hizmetlerinin yaşamınızda ne kadar önemli olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır. On binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüsü ile mücadelede insanların hem bireysel hem de kolektif bir bilinçle yerine getirmesi gereken en büyük sorumluluk, muhakkak ki hijyen koşullarına dikkat etmektir.

Bilindiği üzere yeni tip koronavirüsün, hasta ile doğrudan temas halinde bile çok hızlı bir şekilde yayılım gösterdiği sık sık hatırlatılmaktadır. Özellikle topluluk halinde olan insanların bir araya geldiği kamusal alanlarda, toplu taşıma araçlarında, nakliye ile kargo hizmetlerinde, mağazalarda, restoranlarda, kafelerde ve bunlar gibi daha pek çok yaşam alanında hijyen koşullarına mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde dezenfeksiyon işlemleri bakımında yeterinde önem verilmemiş alanlarda insanlar arasında koronavirüs yayılımının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini sağlık alanında uzmanlar da yaptıkları uyarılarla belirtmektedir.

Dezenfeksiyonun Virüsleri Yok Etmedeki Etkisi
Profesyonel temizlik ve hijyen ürünleri olarak kullanılan kimyasalların ve ilaçların, bakteri ve virüs oluşumuna olanak tanıyan yerlerde bile derinlemesine temizlik sağladığı bilinmektedir. Bu yüzden dezenfeksiyondan korunma yolları konusunda ilk dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de mutlaka yaşam alanının kaliteli ve profesyonel biçimde mikrop ve bakterilerden arındırılmış olmasıdır. Hijyenik alanlarda insanların sağlığını olumsuz etkileyen koronavirüsünden de korunmuş olunmaktadır.

Koronavirüsünden Korunmak İçin Profesyonel Hijyen İşlemleri
Her biri alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile kamusal alanların her birinde ve ev, şahsi araç gibi kişisel mülklerde son teknoloji cihaz ve ekipmanların eşliğinde profesyonel dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Sağlığınıza ve hijyeninize her zamankinden çok daha önem vermeniz gereken şu dönemde ihtiyaç duyduğunuz profesyonel temizlik işlemleri firmamız tarafından başarıyla icra edilmeye devam edilmektedir.

Sağlık Bakanlığı onaylı birinci sınıf kalitedeki hijyen ilaçları ve kimyasalları kullanan firmamızın deneyimli ekibi, özellikle “Dezenfeksiyon koronavirüsünden korur mu?” sorusunun yanıtını arayan kişilere, gönül rahatlığı ile üst düzey koruma sağlamaktadır. Siz de yaşam alanınızda ve kamuya açık hizmet verdiğiniz işyerlerinizde insan sağlığına dikkat etmek ve koronavirüsü salgınının etkilerini ortadan kaldırmak için profesyonel dezenfeksiyon firmamızdan hizmet alabilirsiniz.


Her ne kadar etkili ve özel olarak üretilen kimyasallar ile icra edilen bir işlem olsa da dezenfeksiyon işlemlerinde genellikle iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan ilki, yüksek ısı derecesi kullanılarak insan sağlığına zararlı mikroorganizma ve bakterileri tamamen yok etme amacıyla  yapılan dezenfeksiyon işlemleri iken bir diğeri ise yüksek düzeyli olarak icra edilen ve profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılan uzun süreli dezenfeksiyon işlemleridir. İstanbul dezenfeksiyon firması arayışınızda sizin için en uygun hijyen koşullarına ulaşmayı en uygun maliyetlerle sağlayan firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.


Sizi Arayalım

Hemen Ara

Whatsapp